Archivní události - rok 2014

V neděli 6. července 2014 v 10 hodin se v libickém kostele sešlo asi 40 lidí ke slavnostním bohoslužbám s večeří Páně u příležitosti 599. výročí úmrtí M. Jana Husa, mezi nimi i bratr kazatel církve bratrské z Benátek nad Jizerou Stanislav Stébel se svou manželkou Jindřiškou.
V 17 hodin se konala na faře přednáška faráře Martina T. Zikmunda o papeži Františkovi, po níž promluvil i probošt Vladimír Hronek z Poděbrad. Pan probošt se s mnoha členy místního sboru účastnil i následující volné zábavy, zpívání a opékání buřtů na farské zahradě. Zábava trvala až do stmívání po 21. hodině, kdy odcházeli poslední účastníci. Prohlédněte si fotografie ze setkání (odkaz). Snímky: Marie Matuchová

OZNÁMENÍ:
V evangelickém kostele v Libici nad Cidlinou se 14. června ve 14.00 konala unikátní svatba za přítomnosti více než 200 hostí: presbyter velenického sboru Petr Fér si bral za ženu presbyterku libického sboru Janu Drahokoupilovou.

Svědci: Pavel Fér, Zdeňka Podlesná. Svatební obřad vykonával Martin T. Zikmund, farář libický a administrátor velenický. Snímek: Marie Matuchová

Gratulujeme novomanželům a přejeme hodně štěstí a požehnání do společného života!

Pro zvětšení klikněte na obrázek

V sobotu 10. května 2014 se někteří členové našeho sboru vydali na společný VÝLET DO PRAHY. Společně jsme si prohlédli několik zajímavých míst, která mají vztah k historii naší církve. Podívejte se na fotografie z výletu (odkaz zde). Autory fotografií jsou Dana Veselá a Milan Čejka.

V neděli 9. března 2014 proběhlo na faře VÝROČNÍ SBOROVÉ SHROMÁŽDĚNÍ, při němž byl Martin T. Zikmund zvolen na další období farářem sboru, a to 18 hlasy z 18 přítomných hlasujících členů. Zároveň zazněly zprávy o životě sboru, činnosti staršovstva i o našem hospodaření, které byly schváleny, stejně jako návrh rozpočtu na další kalendářní rok.