Archivní události - rok 2013

• V neděli 17.11.2013 jsme se shromáždili na libické faře a společně jsme si připoměli 230. výročí vzniku zdejšího tolerančního sboru. Při této příležitosti jsme si vyslechli přednášku libereckého faráře Jana Čapka VY JSTE BYLI POVOLÁNI KE SVOBODĚ, BRATŘI (evangelická perspektiva). Fotografie z přednášky si můžete prohlédnout zde (odkaz). Foto: Marie Matuchová.

• Ve dnech 14.–15. září 2013 čtrnáct členů libického sboru navštívilo Kralice nad Oslavou, kde v těchto dnech probíhaly oslavy 450. výročí posledního vydání Kralické bible. Těchto oslav se účastnilo celkem na čtyři tisíce hostů. Při zpáteční cestě se část naší výpravy zastavila na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou. Fotografie z výletu si můžete prohlédnout zde (odkaz). Foto: Marie Matuchová

• 8. září 2013 se v Opolanech konala oslava 120. výročí postavení kostela. Reportáž ze slavnosti si můžete přečíst zde (odkaz). Fotografie ze slavnosti jsou tady (odkaz).

• V neděli 3. března 2013 se na libické faře konalo výroční sborové shromáždění. Farář Martin T. Zikmund podal stručný přehled o životě sboru v minulém roce a nastínil některé budoucí události. Na tomto místě si můžete přečíst celý text jeho promluvy. Dále hovořili účetní s. Alena Pistorová a br. místokurátor Petr Vykydal.