Archivní události - rok 2012

• Na Štědrý den, 24. 12. 2012, se v libickém kostele konala dětská slavnost. Vánoční hru pro děti vybraly a nacvičily učitelky nedělní školy Lucka Drahokoupilová a Liba Svobodová. Vystupovali: Ráďa z Kanína, Luboš a Denisa z Libice, Lenka a Ráďa z Libice, Aleš a Tomáš z Dobšic. Podívejte se na fotografie!

• V naší fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z bohoslužby na 3. adventní neděli, která se konala 16. 12. 2012 v Diakonii ČCE v Libici nad Cidlinou.

• V průběhu léta a začátku podzimu 2012 byl opraven do té doby značně zdevastovaný plot kolem libického kostela. Opravy probíhaly zejména formou brigád členů sboru. Velký dík patří zejména sestře Věře Řehákové, která nad nimi převzala odborný dohled.
    Zde si můžete prohlédnout fotografie opraveného plotu.

• Kromě toho proběhla i důkladná rekonstrukce hospodářské přístavby u fary. Tato přístavba je původní, patřila ke staré budově fary, vzniklé v roce 1789. Od té doby byla přístavba opravována jen hrubě a nahodile, a tedy značně zchátrala.
    Rekonstrukci provedli během léta a podzimu zejména Ludvík a Sergej Švarcovi z Prahy, na drobnějších pracech se podíleli členové sboru.
    Fotografie z průběhu rekonstrukce od br. Petra Svobody si můžete prohlédnout zde.

• Dne 11. října 2012 představitelé obce Libice nad Cidlinou předali na slavnostním večeru v místním kulturním domě čestné občanství kardinálu Dominiku Dukovi. V minulosti získal čestné občanství např. i dlouholetý evangelický farář ThDr. Zdeněk Soušek, který se kromě jiného zabýval náboženskými dějinami Libice. Současný evangelický farář byl kulturní komisí obce vyzván, aby při té příležitosti pronesl pozdrav za místní sbor.
    Prohlédněte si fotografie ze slavnosti a přečtěte si pozdrav faráře Martina T. Zikmunda.

• Dne 6. července 2012 se na hradišti uskutečnilo ekumenické setkání při příležitosti 597. výročí upálení Mistra Jana Husa. Za účasti cca 40 návštěvníků promluvili poděbradský probošt P. Vladimír Hronek a libický evangelický farář Martin T. Zikmund. Promluvu faráře Martina T. Zikmunda při příležitosti Husova výročí si můžete přečíst zde.

• Dne 16.6.2012 proběhla v Senicích vzpomínková akce s odhalením nového pomníku k uctění památky statečných bojovníků ze skupiny SILVER A, kteří poblíž této obce seskočili v noci na 29. prosince 1941. Jejich hlavním úkolem bylo zabezpečit navázání radiového spojení mezi Londýnem a Protektorátem. Mimoto se také podíleli na organizaci a přípravě atentátu na Reinharda Heydricha, od kterého uplynulo v těchto dnech 70 let. Pozdrav faráře Martina T. Zikmunda k této příležitosti si můžete přečíst zde.

• I náš kostel se v pátek 1.6.2012 připojil k akci nazvané NOC KOSTELŮ.
    V libickém evangelickém kostele měli hosté možnost poslechnout si několik varhanních skladeb v podání profesionálního varhaníka pana Jiřího Poláka z místní katolické farnosti. Pan Milan Čejka zajímavě přednášel o historii zdejšího kostela. Vrcholem programu byl poutavý výklad o archeologii ve Svaté zemi, který přednesl teolog Petr Sláma z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.
    Zde si můžete prohlédnout fotografie z akce.

• V sobotu 19.5.2012 od 19.00 přednášel na libické faře senior Chrudimského seniorátu ČCE a farář z Trnávky Miloš Hübner na téma: BLÍZKÝ VÝCHOD: DĚJINY A SOUČASNOST. Náš host pak v neděli 20. 5. sloužil v Libici od také bohoslužby. Několik fotografií z bohoslužby si můžete prohlédnout zde.

• Letošní Den matek jsme oslavili zpěvem. Poděbradský ženský pěvecký soubor Mamater zazpíval duchovní písně a spirituály při bohoslužbách 13. května 2012 v evangelickém kostele v Libici nad Cidlinou. Jedna ze zpěvaček, Míla Plačková, je členkou našeho libického sboru. Fotografie z vystoupení si můžete prohlédnout zde.